Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Na terenie stacji funkcjonuje 7 wyciągów orczykowych oraz najdłuższa w Polsce, czteroosobowa linowa kolej krzesełkowa. Łączna długość tras zjazdowych wynosi ponad 4 km. Profesjonalnie przygotowane i utrzymanie nartostrad oraz opieka GOPR-u gwarantuje bezpieczeństwo, komfort i przyjemność z uprawiania narciarstwa. Tym większą, że wszystkie nartostrady są sztucznie dośnieżone, co jak wiadomo jest nie bez znaczenia w razie mało śnieżnych zim.Dzięki oświetleniu tras zjazdowych wypoczynek w Wierchomli jest możliwy do późnych godzin wieczornych.
Dokładne informacje na stronie www.wierchomla.com.pl

 

 

Stacja narciarska Sucha Dolina

 

W Suchej Dolinie działa 9 wyciągów. Czeka tutaj na nas ponad 10 kilometrów tras o różnej skali trudności. Najdłuższa trasa liczy 1,5 km długości co wraz z 218 metrową różnicą poziomów czyni ją bardzo atrakcyjną nawet dla doświadczonych narciarzy. Część stoków jest oświetlonych, co pozwala na przyjemne zjazdy również w godzinach wieczornych.

 

 

Jaworzyna Krynicka

Główną atrakcją tego ośrodka jest kolej gondolowa o długości 2211 m. Jest to najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka tego typu w Polsce. W ciągu godziny może przewieźć do 1600 osób. Komfort i bezpieczeństwo jazdy zapewniają obszerne 6-osobowe kabiny. Ponadto czynne są również 4 wyciągi o łącznej długości prawie 2200 m.Trasy położone są na stokach wschodnim, południowym oraz polanach szczytowych. Początkującym poleca się polany szczytowe, natomiast pozostałe trasy przeznaczone są raczej dla doświadczonych narciarzy. Śniegu może zabraknąć dopiero powyżej 8 C ponieważ na stokach w razie potrzeby pracują armatki śniegowe.

 

Słotwiny i Czarny Potok

 

Tereny zjazdowe usytuowane są na północnych zboczach Góry Krzyżowej (820 m npm). Na obrębie stacji znajduje się 9 wyciągów. Popularność ośrodkowi zapewniają szerokie i oświetlone trasy o różnym stopniu trudności.